Kiedy zmarszczka nakątna pojawia się u dorosłych?

Zmarszczka nakątna występuje u przeważającej liczby mieszkańców Azji i jest ich cechą fizjologiczną, powstałą na skutek przystosowania się ciała do określonych warunków życia (chroni układ łzowy i gałkę przed niskimi temperaturami oraz mocnym światłem słonecznym). Występująca u osób pozostałych ras, może być jednym z wielu symptomów licznych wad genetycznych. Jednocześnie u noworodków można stosunkowo często zauważyć zmarszczkę nakątną, która wygładza się wraz ze wzrostem chrząstki nosa i nie jest powiązana z żądnym schorzeniem. Tego typu defekt jest traktowany jako typowo kosmetyczny i można go z łatwością usunąć za pomocą zabiegu chirurgicznego.

Zmarszczka nakątna u dorosłych – czy to możliwe, że pojawi się w późniejszym wieku?

Wraz z upływem lat i zwiększeniem się wiotkości skóry, zdarzają się sytuacje, iż u dorosłej osoby pojawia się zmarszczka nakątna. Kolejną przyczyną tego stanu bywa defekt elastyny, który powoduje widoczne gołym okiem zmiany, dopiero w wieku, gdy pacjent pożegnał się już z okresem dziecięcym. Może się pojawić wraz z efektem opadających powiek, na których skóra także się rozciągnęła i nadmiernie zwisa.

Jak usunąć zmarszczki nakątne?

Zależnie od ich przyczyny oraz wielkości, można posiłkować się zabiegami z zakresu chirurgii bądź spróbować mniej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, mających na cela ujędrnienie i podniesienie powiek. Jeżeli będą one odpowiednio zliftingowane, to zapewnią dawny kształt oka. Ma to duży wpływ nie tylko na poczucie własnej wartości i postrzeganie siebie jako osoby atrakcyjnej fizycznie ale w bardziej zaawansowanych przypadkach, może powodować również kłopoty z prawidłowym widzeniem. Przeczytaj, czy regularne masowanie skóry na twarzy pomoże.

Zmarszczki i worki wokół oczu

Jeżeli skóra danego pacjenta wykazuje się dużą wiotkością i brak jej elastyczności (co szczególnie uciążliwe bywa po 50. roku życia), to w okolicach oczu pojawiają się nie tylko wyraźne zmarszczki mimiczne, Oprócz takich bruzd, szczególnie negatywne pod względem urody są opadające powieki, pojawiająca się zmarszczka nakątna i worki pod oczami. Defekty te sprawiają, iż twarz prezentuje się znacznie starzej w porównaniu do rzeczywistego wieku pacjenta i jest postrzegana jako przemęczona. O ile, opuchliznę w okolicach oczu można zminimalizować zimnymi okładami oraz maseczkami a przebarwienia i zasinienia zamaskować makijażem to z opadającymi powiekami jest o wiele trudniej.

Skalpel w ruch

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu dawnego kształtu oka, to konieczny może okazać się lifting, którego działanie będzie natychmiastowe (pomijając czas potrzebny na zagojenie się ran i wybarwienie zasinień). Wykonywany jest on zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym i polega na wycięciu nadmiaru skóry w taki sposób, by linia cięcia pokrywała się z linią rzęs oraz naturalnie przebiegającym załamem powiek. Po tego typu zabiegu, można swobodnie powrócić do malowania oczu i cieszyć się gładkością powiek, która została już zapomniana. Operacja usuwania zmarszczki nakątnej jest jednym z najczęstszych zabiegów chirurgii kosmetycznej, wynikającej z dążenia do eliminowania, oznak typowych dla ras zamieszkujących Azję (w pogoni za uniwersalnym modelem piękna).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dfsfsdfsdfdsfsdfsdfdsf